Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility

Blázni...nic než tohle nenapadlo mě a manžela, když na jedné výstavě jsme viděli skupinu lisí pobíhat mezi překážkami, mumlat si podivné věci a ukazovat imaginárnímu něčemu směr.

Pak se vše uklidnilo a na parkuru se objevil první pes a jeho pán..poprvé jsme viděli agility a ten den se z nás stali blázni a co je nejhorší - jsem na to pyšná.

 

Agility je sport, který není o tom, jaký se pes narodil, zda má PP, je plnochrupý a nebo má někde flek, kerý tam nemá být...agility je pro všechny..pro pejsky s PP, pro bezpapíráčky a také pro "voříšky".

Agility je týmová práce - práce nejen psa, ale i člověka. Na parkuru není já..tam musí být my. Agility je o radosti z pohybu.                                                                                                                             Agility může pomoci i pejskovi, který je bojácný a nemá sebedůvěru..na parkuru ji získává a získává i nové kamarády a učí se žít s nima v souladu. Pejsek se stává ovladatelný a ve většině případů závislý na cvičení. V agility je málokdy vidět souboj psů, avšak výjimky se najdou, ale ojediněle.

Agility celkově působí na psi příznivě - socializace (tím, že je vlastně stále v kontaktu s jinýma pejskama, lidma), ovladatelnost  (pejsek je na parkuru ovládaný pouze povely, nepoužívá se ani obojek a ani vodítko),  vnímavost (pejsek více začne vnímat pohyby vašeho těla a začne postupně předpovídat to, co z vás ještě nevypadlo), pejsek má pohyb a hlavně se z něj nestává tlustá chlupatá koule, pejsek si procvičuje paměť a nezakrňuje mu mozeček.

Agiity podobně působí i na lidi - socializace (jste stále mezi pejskařema a stále probíráte, co ten nebo onem vyvedl, dáváte si rady atd.), ovladatelnost (pejsek si Vás omotá kolem tlapky a aniž by musel tahat za vodítko poslušně capakáte za ním), vnímavost (vnímáte více pocity svého psa), máte pohyb (ale neznamená to, že se z Vás nemůže stát velká koule ), páneček si procvičuje paměť a někdy zjišťuje, že je na tom hůře, než jeho pejsek, který chápe a správmě předvídá naši řeč těla a i při špatném pojmenování překážky ji udělá správně.

Agility je sport pro všechny, na parkuru potkáte  jak 6-ti leté dítě, tak klidně lidičky v důchodovém věku.

 
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11040
Měsíc: 46
Den: 5